خانه / مطالب مفید / گالری جدید: این تکنولوژی ها آینده خودروها را تغییر خواهند داد –

گالری جدید: این تکنولوژی ها آینده خودروها را تغییر خواهند داد –

آیرنگ گالری: از شرکت های تأمین کننده قطعات بزرگ و کوچک گرفته تا تیم های تحقیقاتی دانشگاهی، همه گروه ها در دنیای اتومبیل به دنبال توسعه سیستم ها و متریال های فوق العاده ای هستند که موجب دگرگونی عظیمی در طراحی خودرو خواهند شد. در ادامه به ۷ نمونه از تکنولوژی هایی خواهیم پرداخت که تأثیر زیادی بر عملکرد و ظاهر نسل جدید اتومبیل ها دارند.

امتیاز خبر: 18 از 100 تعداد رای دهندگان 48

وب سایت پدال – مسعود انیس حسینی: از شرکت های تأمین کننده قطعات بزرگ و کوچک گرفته تا تیم های تحقیقاتی دانشگاهی، همه گروه ها در دنیای اتومبیل به دنبال توسعه سیستم ها و متریال های فوق العاده ای هستند که موجب دگرگونی عظیمی در طراحی خودرو خواهند شد. در ادامه به ۷ نمونه از تکنولوژی هایی خواهیم پرداخت که تأثیر زیادی بر عملکرد و ظاهر نسل جدید اتومبیل ها دارند.
پنل های خورشیدی نازک
,طراحی خودرو،تکنولوژی,[categoriy]

این تکنولوژی ها آینده خودروها را تغییر خواهند داد

این تکنولوژی ها آینده خودروها را تغییر خواهند داد – طراحی خودرو،تکنولوژی

آیرنگ گالری: این تکنولوژی ها آینده خودروها را تغییر خواهند داد

 

کلکتورهای فتوولتائیک در حال حاضر آن قدر نازک و انعطاف پذیر شده اند که می توان از آنها به عنوان پنل سقفی وسایل نقلیه استفاده کرد. به طور متوسط، میزان ۳۰۰ وات از طریق این پنل ها در دسترس قرار داده می شود که برای راه اندازی سیستم اطلاعات و سرگرمی و یا برخی سیستم های الکترونیکی کمکی و موقت در یک خودرو کافی است. علاوه بر این، پنل های خورشیدی، نظیر آنچه اخیراً در کارما ریوِرو دیده می شود، دارای جلوه ای نسبتاً زیبا هستند.

 

به گزارش آیرنگ گالری: نمایشگرهای شیشه جلو
,طراحی خودرو،تکنولوژی,[categoriy]

این تکنولوژی ها آینده خودروها را تغییر خواهند داد

 

دیودهای نورانی ارگانیک یا OLED و ترانزیستورهای نازک و شفاف که T-TFT نامیده می شوند، تکنولوژی هایی هستند که ممکن است به زودی شیشه جلوی اتومبیل شما را به یک نمایشگر تخت پانورامیک تبدیل کنند؛ یک بستر کامل برای نمایش مجموعه ای بی پایان از اطلاعات و سرگرمی.

 
خودروسازان می توانند امکاناتی نظیر واقعیت بر افزوده بر پایه سیستم هایی چون ناوبری، پخش مدیا و حتی اطلاعات لحظه ای در پیست مسابقه در اختیار قرار دهند. به عنوان مثال، امکان نمایش خط عبور ایده آل در پیست، مشابه آنچه قبلاً در کانسپت جگوار لندروور در سال ۲۰۱۵ دیده ایم، وجود خواهد داشت.
 

کابین خودران ها
 
,طراحی خودرو،تکنولوژی,[categoriy]

این تکنولوژی ها آینده خودروها را تغییر خواهند داد

 

همگام با پیشرفت تکنولوژی خودران، تمرکز کابین اتومبیل ها نیز از محلی برای رانندگی به جایی برای استراحت و سرگرمی تغییر خواهد کرد. زمان زیادی از ارائه کانسپت 26 توسط ولوو نمی گذرد؛ خودرویی که تصویری از درون وسیله نقلیه ای که توسط کامپیوتر هدایت می شد را به نمایش می گذاشت.

 
انتخاب حالت «اتوپایلوت» باعث تغییر در فضای داخلی کابین می شود؛ جایی که فرمان به داخل داشبورد جمع شده، صندلی ها فضای بیشتری پیدا می کنند، یک میز کوچک از پنل درب طرف راننده بیرون می زند و یک نمایشگر ۲۵ اینچی از سمت مسافر در داشبورد پدیدار می شود.
 

ارتباطات بین خودرویی
 
,طراحی خودرو،تکنولوژی,[categoriy]

این تکنولوژی ها آینده خودروها را تغییر خواهند داد

 

خودران ها از Differential GPS برای تشخیص موقعیت جهانی استفاده می کنند. به علاوه،  پالس های نوری که از طریق LIDAR ساطع می شود، موقعیت اجسام موجود در نزدیکی آنها را مشخص می کند و از دوربین های استریو برای «مشاهده» ادامه مسیر کمک گرفته می شود. این تکنولوژی ها بسیار دقیق هستند، ولی نمی توانند کاملاً بدون خطا عمل کنند. شاید به همین دلیل است که به زودی نیاز خواهیم داشت که تمام ترافیک موجود در جاده ها را به صورت بی سیم به یکدیگر وصل کنیم.

 
آئودی در حال توسعه سیستم ارتباطی موسوم به “Car to X” است که در فاز آزمایشی آن در اینگلوشتات آلمان، حسگرها در سطح جاده و چراغ های راهنمایی کار گذاشته شده اند تا به این وسیله، خودروها از شرایط ترافیکی مسیر «آگاه» شوند. این موضوعی است که مطمئناً بر طراحی خودروها تأثیر خواهد گذاشت؛ امّا اینکه این اتفاق به چه صورت اتفاق می افتد، هنوز مشخص نیست.
 

باتری های با ساختار کمپوزیت
,طراحی خودرو،تکنولوژی,[categoriy]

این تکنولوژی ها آینده خودروها را تغییر خواهند داد

 

یک گروه تحقیقاتی در دانشگاه صنعتی چالمرز سوئد طرحی را پیشنهاد داده اند که در آن پنل درها و سقف از باتری های لیتیومی ساخته می شود. الکترودها فیبر کربنی هم می توانند صلبیت ساختاری مناسب و هم هدایت الکترونی بسیار خوبی را فراهم کنند و در نتیجه، یک کمپوزیت باربر را تشکیل می دهند که در عین حال، می تواند انرژی را نیز در خود ذخیره کند. بنابراین، طراحان اتومبیل دیگر نیازی به پیدا کردن جا برای بسته های بزرگ باتری نخواهند داشت و علاوه بر کاهش وزن کلی، فضای داخلی کابین ها نیز افزایش خواهد یافت.

 

حسگرهای فیزیولوژیکی
,طراحی خودرو،تکنولوژی,[categoriy]

این تکنولوژی ها آینده خودروها را تغییر خواهند داد

 

مطابق گزارش های سازمان ملی مدیریت ایمینی ترافیک بزرگراه های امریکا (NHTSA)، «رانندگی با حالت خواب آلود» عاملی است که سالانه موجب وقوع ۷۰ هزار تصادف در جاده های امریکا می شود. مهندسان در جگوار لندروور در حال حاضر، مشغول مطالعه بر روی یک سری حسگرهای یکپارچه موسوم به  “Wellness” هستند که فعالیت مغزی سرنشینان وسیله نقلیه را رصد می کند.

 
با استفاده از حسگرهای تعبیه شده در غربیلک فرمان، خودرو می تواند در هنگام تشخیص خواب آلودگی، میزان روشنایی، سطح صدای سیستم صوتی و درجه حرارت داخل کابین را تغییر دهد. اگر این اقدامات نیز کارساز نباشد، «سیستم رانندگی خودکار» هدایت خودرو را برعهده خواهد گرفت. همچنین حسگرهای تنفس و ضربان قلب نیز می توانند درون صندلی ها جای داده شوند تا علاوه بر میزان خستگی، فاکتورهای اساسی در سلامتی افراد نیز مورد پایش قرار گیرند.
 

کنترل حرکتی اولتراهپتیک
,طراحی خودرو،تکنولوژی,[categoriy]

این تکنولوژی ها آینده خودروها را تغییر خواهند داد

 

«کنترل حرکتی» هم اکنون در سری 7 ب ام و ارائه شده و موجب برخی تغییرات در طراحی داشبورد شده است؛ موضوعی مطمئناً همچنان ادامه خواهد یافت. با وجود طیف وسیعی از کنترل ها و در مقابل، تعداد محدود حرکات دست، به نظر می رسد که به زودی، سیستم های ردیابی چشم نیز به این مجموعه اضافه شوند. در نتیجه خروجی «کنترل حرکتی» نسبت به زاویه نگاه راننده، تغییر پیدا می کند.

 
پورشه در کانسپت میشن E از این تکنولوژی استفاده کرده و این در حالی است که مهندسان جگوار لندروور، پا را از این هم فراتر گذاشته و تکنولوژی اولتراهپتیک بهره جسته اند. در این حالت، سیستم موقعیت انگشتان شما را بررسی می کند و پالس های اولتراسونیک به نوک انگشتان تان می فرستد. در نتیجه، شما یک بازخورد به صورت یک لرزش دریافت خواهید کرد.

آیرنگ گالری – ارائه دهنده تصاویر زیبا و جذاب با بروز رسانی روزانه می باشد.جدیدترین عکسها و تصاویر و مطالب مرتبط با عکس و صنعت عکاسی و دیگر عکسهایی که ممکن است برایتان جالب باشد را می توانید در آیرنگ مشاهده نمایید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *