خانه / مطالب مفید / گالری جدید: بزرگترین عنکبوت جهان کشف شد + عکس -آیرنگ

گالری جدید: بزرگترین عنکبوت جهان کشف شد + عکس -آیرنگ


,[categoriy]

بزرگترین عنکبوت جهان کشف شد عکس

بزرگترین عنکبوت جهان کشف شد + عکس -آکابزرگترین عنکبوت جهان کشف شد + عکس -آیرنگ

آیرنگ گالری: بزرگترین عنکبوت جهان کشف شد + عکس

آیرنگ گالری: کشف عنکبوت های غول پیکر دنیا در جنگل های انبوه گویان در امریکای جنوبی.  گروهی از محققان به طور کاملا اتفاقی موفق به کشف نخستین گونه از عنکبوت های غول پیکر در جنگل های انبوه کشور «گویان» در امریکای جنوبی شدند.محققان موزه جانورشناسی شناسی دانشگاه هاروارد پس از بررسی بیشتر بر روی این عنکبوت دریافتند این گونه حتی از آخرین رکورد مربوط به بزرگترین عنکبوت جهان که در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده نیز بزرگتر است.

 

به گزارش آیرنگ گالری: پیوت ناسکرکی، طبیعت شناس و محقق در این مورد می گوید:

هنگامی که در شب مشغول قدم زدن در جنگل های انبوه بودم، ناگهان صدای مرموزی را از زیر شاخ و برگ ها شنیدم که پس از جست وجوی بیشتر ناگهان با صحنه شگفت انگیزی روبه رو شدم. طول پاهای این عنکبوت از ۳۰ سانتیمتر فراتر است و وزن آن نیز در حدود ۱۷۰ گرم است که این شواهد نشان دهنده کشف بزرگترین عنکبوت در جهان است.

 

وی در ادامه افزود:

هنگام بررسی بیشتر این عنکبوت دریافتیم این جاندار از مکانیسم دفاعی جدیدی استفاده می کند، به طوری که موهای بدن این جاندار هنگام مواجهه با خطر، سمی خاص ترشح می کند تا حیوان مزاحم را دور کند. همچنین این جاندار علاوه بر شیوه دفاعی منحصر به فرد، از دو دندان نیش بزرگ که طول هرکدام پنج سانتیمتر است، برای تزریق زهر به شکار خود استفاده می کند. اگرچه نیش این عنکبوت سمی است، اما زهر آن برای انسان کشنده نیست.

تکناز:  جزئیات بیشتر این اکتشاف در نشریه Science منتشر شده است.

 

آیرنگ گالری – ارائه دهنده تصاویر زیبا و جذاب با بروز رسانی روزانه می باشد.جدیدترین عکسها و تصاویر و مطالب مرتبط با عکس و صنعت عکاسی و دیگر عکسهایی که ممکن است برایتان جالب باشد را می توانید در آیرنگ مشاهده نمایید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *