خانه / مطالب مفید / گالری جدید: 10 قطار برتر تندرو در جهان! –

گالری جدید: 10 قطار برتر تندرو در جهان! –

آیرنگ گالری: در جهان امروز سریع ترین قطارها متعلق به اروپایی ها و آسیایی ها مانند مگلو شانگهای و هارمونی CRH 380A هست؛ در حالیکه این دو قطار رکورد سریع ترین قطار جهان را یدک می کشند قطارهای دیگری در کشورهای مختلف مسافران زیادی را بین شهرهای جهان جابجا می کنند.

امتیاز خبر: 18 از 100 تعداد رای دهندگان 3

وب سایت چرخان: در جهان امروز سریع ترین قطارها متعلق به اروپایی ها و آسیایی ها مانند مگلو شانگهای و هارمونی CRH 380A هست؛ در حالیکه این دو قطار رکورد سریع ترین قطار جهان را یدک می کشند قطارهای دیگری در کشورهای مختلف مسافران زیادی را بین شهرهای جهان جابجا می کنند. بر اساس وب سایت railway-technology.com ده تا از پر سرعت ترین قطارهای  موجود در حال سرویس دهی عبارتند از:
۱) شانگهای مگلو
,قطار های سریع،قطار برتر,[categoriy]

10 قطار برتر تندرو در جهان

10 قطار برتر تندرو در جهان! – قطار های سریع،قطار برتر

آیرنگ گالری: 10 قطار برتر تندرو در جهان!

به گزارش آیرنگ گالری: سریع ترین وسیله حمل و نقل ریلی در جهان در کشور چین و شهر تجاری شانگهای قرار دارد که حداکثر و متوسط سرعت آن برابر ۴۳۰ و ۲۵۱ کیلومتر بر ساعت هست. مگلو شانگهای در آوریل ۲۰۰۴ میلادی شروع به کار کرد. خط ریلی آن از ایستگاه مترو خط ۲ Longyang شروع می شود و به فرودگاه بین المللی شانگهای پودانگ می رسد که طولی برابر ۳۰.۵ کیلومتر دارد. این خط زیر نظر شرکت حمل و نقل شانگهای SMTDC کار می کند و با همکاری زیمنس و ThyssenKrupp ساخته شده است.

 

۲) هارمونی CRH 380A
,قطار های سریع،قطار برتر,[categoriy]

10 قطار برتر تندرو در جهان

این قطار در جایگاه دوم سریع ترین وسیله نقلیه ریلی در جهان قرار می گیرد که حداکثر سرعت آن ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت است. در آزمایشات اولیه حداکثر سرعت ۴۸۶.۱ کیلومتر بر ساعت را در دسامبر ۲۰۱۰ میلادی این خط توانست از آن خود ثبت کند. شروع به کار این قطار از اکتبر سال ۲۰۱۰ میلادی بوده که هم اکنون دو شهر پکن و شانگهای را از مسیرهای ووان و گوانگژو متصل می کند. طراحی و ساخت این قطار حاصل نتایج کاریی دانشگاه های چین و دانش آموختگان آنهاست.

 

۳) ایتالو AGV
,قطار های سریع،قطار برتر,[categoriy]

10 قطار برتر تندرو در جهان

ایتالو AGV اولین قطار از سری AGV است که در آوریل سال ۲۰۱۲ میلادی شروع به سرویس دادن کرد که حداکثر سرعت آن ۳۶۰ کیلومتر بر ساعت هست. رکورد سرعت این قطار در آزمایشات آوریل ۲۰۰۷ میلادی ۵۷۴.۸ کیلومتر بر ساعت ثبت شده است. مدرن ترین قطار اروپا ساخته شده توسط Alstom هست که از شهرهای ناپل، رم، فلورانس، بولونیا و میلان گذر می کند. این قطار اساس استاندارد TSI اروپا شامل امنیت، در دسترس بودن، کاهش آلاینده های خروجی و منطبق با استانداردهای محیط زیستی و تکنولوژی روز هست.

 

۴) زیمنس ولارو AVS103/ E
,قطار های سریع،قطار برتر,[categoriy]

10 قطار برتر تندرو در جهان

ولارو E متعلق به AVE S 103 در اسپانیا هست که قطارهای سریع السیر را در جهان تولید می کند. در آزمایشات انجام شده برای این قطار حداکثر سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت ثبت شده که در حال حاضر در ریل های اسپانیا سرعتی معادل ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت را دارد. این قطار دو شهر بارسلونا و مادرید را به هم متصل می کند و از ژوئن سال ۲۰۰۷ میلادی شروع به کار کرده؛ هم چنین طراحی های اخیر و موفق برای این قطار توسط حمل و نقل آلمان Deutsche Bahn انجام گرفته است.

 

۵) تالگو ۳۵۰ (T350)
,قطار های سریع،قطار برتر,[categoriy]

10 قطار برتر تندرو در جهان

تالگو ۳۵۰ با اسم RENEFE AVE کلاس ۱۰ وارد خطوط ریلی اسپانیا شد که در آزمایشات اولیه حداکثر سرعت ۳۶۵ کیلومتر بر ساعت را برای خود ثبت کرد که در حال حاضر حداکثر سرعت آن در خطوط ریلی ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت هست. این قطار توسط شرکت Patentes Talgo و همکاری حمل و نقل Bombardier ساخته و گسترش پیدا کرد. این قطار شبیه اردک از شهرهای مادرید-زاراگوزا-لریدا می گذرد و از سال ۲۰۰۵ میلادی شروع به سرویس دهی به مردم کرده؛ این نوع قطار در ۴۶ خط ریلی اسپانیا فعال هستند.

 

۶) شینکاسن هایابوسا سری E5
,قطار های سریع،قطار برتر,[categoriy]

10 قطار برتر تندرو در جهان

راه اندازی این قطارها در مارس سال ۲۰۱۱ میلادی با سرعت اولیه ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت بود که در خط شینکانسن توهوکو با حداکثر سرعت ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت به کار خود از آن زمان ادامه می دهد و در حال حاضر سریع ترین قطار در ژاپن هست که توانسته رکورد سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت را هم بزند. این قطارها ساخته هیتاچی و صنعت سنگین کاوازکی هستند که زیر نظر کمپانی خط آهن ژاپن شرقی کار می کند. این قطار کمترین آلودگی صوتی را در فضای اطراف بیرون و داخل ایجاد می کند.

 

۷) یورو دوبلکس Alstom
,قطار های سریع،قطار برتر,[categoriy]

10 قطار برتر تندرو در جهان

این قطار سومین نسل از TGV دوبلکس در دسامبر ۲۰۱۱ وارد خطوط ریلی اروپا شد. این قطارهای دو طبقه در خطوط ریلی پرسرعت کشورهای اروپایی سرعتی حدود ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت را دارند. اولین سری این قطارها در آلمان شروع به کار کرد. هر قطار قابلیت جابجایی ۱۰۲۰ مسافر را دارد و در حال حاضر این قطارها در خطوط ریلی فرانسه، آلمان، سوئیس، اسپانیا و لوکزامبورگ فعال هستند.

 

۸) TGV دوبلکس
,قطار های سریع،قطار برتر,[categoriy]

10 قطار برتر تندرو در جهان

این قطارها بین سال های ۱۹۹۶ الی ۲۰۰۴ تولید و توسط شرکت حمل ونقل SNCF فرانسه اداره شدند. حداکثر سرعت این قطارها ۳۰۰ الی ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت هست که سومین نسل از قطارهای دو طبقه موجود در دنیا را قطارهای تولیدی دوبلکس TGV با جنسی از آلومینیوم برای کاهش وزن و سرعت بیشتر در اختیار دارد. خط اصلی این قطارها در حال حاضر مابین پاریس و مارسی کار می کند ولی بیش از ۴۵۰ قطار TGV در حال جابجایی مسافران در ۲۳۰ مقصد هستند.

 

۹) ETR 500 Frecciarossa
,قطار های سریع،قطار برتر,[categoriy]

10 قطار برتر تندرو در جهان

دیگر قطارهای تندرو ETR 500 Frecciarossa از سال ۲۰۰۸ وارد خطوط ریلی ایتالیا شدند که سرعت حداکثر و متوسط سرعت آن ها به ترتیب ۳۶۰ و ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت هست. Frecciarossa به معنی تیرکمان قرمز در زبات ایتالیایی ورژنی از قطارهای سریع السیر ETR 500 هست که دو شهر رم و میلان را به هم متصل می کند. از امکانات این قطار تهویه هوا واگن ها و صندلی های ارگونومیک با راحتی فوق العاده هست.

 

۱۰) THSR 700T
,قطار های سریع،قطار برتر,[categoriy]

10 قطار برتر تندرو در جهان

این قطار تندرو مسافران را از ژانویه ۲۰۰۷ میلادی بین دو شهر تایپه (پایتخت تایوان) و کاوهسیونگ جابجا می کنند؛ این قطار با حداکثر سرعت۳۰۰ کیلومتر بر ساعت مسافرت ۴ ساعته را به ۹۰ دقیقه کاهش می دهد. این قطار محصولی از هیتاچی، نیپون شاریو و کاوازاکی است که در سری ۷۰۰ قطارهای شینکانسن قرار می گیرد که از تکنولوژی ریلی پرسرعت ژاپن وارد تایوان شده است. تایوان در حمل و نقل ریلی برای خرید ۳۰ دستگاه از این قطار چیزی معادل ۳.۴ میلیارد دلار تا به امروز بودجه کشور را استفاده کرده است.

آیرنگ گالری – ارائه دهنده تصاویر زیبا و جذاب با بروز رسانی روزانه می باشد.جدیدترین عکسها و تصاویر و مطالب مرتبط با عکس و صنعت عکاسی و دیگر عکسهایی که ممکن است برایتان جالب باشد را می توانید در آیرنگ مشاهده نمایید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *