خانه / مطالب مفید / گزارش آیرنگ: این قانون به تنهایی کارایی ندارد

گزارش آیرنگ: این قانون به تنهایی کارایی ندارد


  • تعداد بازديد :

  • 112

  • پنج شنبه 1395/8/20

  • تاريخ :

سخنگوی هیئت رئیسه دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: مجلس پیگیری های جدی خود را در برای اصلاح و تصویب دائمی قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در برنامه ششم توسعه کشور دنبال می کند.

بخش فرهنگ پایداری تبیان

بهروز نعمتی

بهروز نعمتی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هیئت رئیسه مجلس تاکنون پیگیری های زیادی را در مورد قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران داشته است اما از آنجایی که متأسفانه تاکنون این قانون توسط برخی نادیده گرفته شده است در آخرین جلسه علنی مجلس پس از بحث و بررسی ها تصمیم گرفته شد که به گروه ارجاع شود.
عضو گروه صنایع و معادن مجلس دهم خاطرنشان کرد: ما فکر می کنیم بالاخره این قانون واقعیت مطلب را ادا نمی کند و خدمتی کامل و جامع به جانبازان، ایثارگران و خانواده معظم شهدا نیست بلکه حقی برای عده ای از آحاد جامعه که زحمت زیادی کشیده اند و سال ها برای نظام و پایداری آن جان فشانی کردند است و این موضوع در قانون جدید باید لحاظ شود.
عضو هیئت رئیسه گروه ویژه اصل 44 قانون اساسی تأکید کرد: بالاخره برای آن هایی که در دوران هشت سال دفاع مقدس و مقاطع حساس انقلاب اسلامی به دفاع از کشور و میهن پرداختند باید یکسری شرایط را همان طوری که در سایر کشورها مرسوم است فراهم کنیم و امیدواریم این موضوع هرچه سریع تر در دستور کار جلسه علنی مجلس در آینده نزدیک قرار بگیرد.
وی در پاسخ به این سوال که با توجه به مشکلات متعددی که در اثر بالا رفتن سن جانبازان عارض می شود چه تمهیداتی را در قانون جدید اندیشیده اید متذکر شد: بالاخره جانبازان و حتی خانواده شهدا با بالا رفتن سن، با مشکلات عدیده ای مواجه خواهند شد و نمی شود از این موضوع به سادگی گذشت و از آن راحت چشم پوشی کرد بلکه نیازهای جدید در قانون جدید باید موردتوجه جدی قرارگرفته و لحاظ شود.
عضو ناظر هیئت رئیسه مجلس دهم افزود: بسیاری از جانبازان ما امروز نیازمند این هستند که به غیراز خانواده شان که واقعاً زحمت آن ها را می کشند، افراد دیگری در کنار آن ها باشند تا آن ها را تر و خشک کنند و این موضوع شوخی بردار نیست.
نماینده قوه مقننه در کمیته ماده 76 در مجلس دهم خاطرنشان کرد: بسیاری از جانبازان و خانواده آن ها واقعاً با مشکلات شدید معیشتی مواجه هستند و بالاخره یک جانبازی که هستی و سلامتی خود را تقدیم جامعه کرده است امروز نباید زیر بار سنگین نیازهای مالی قرار بگیرد.
نایب رئیس فراکسیون رهروان ولایت اظهار داشت: با توجه به افزایش سن جانبازان موضوع بهداشت و درمان آن ها نیز باید به صورت جدی تری موردتوجه قرارگرفته شود و البته الآن عزیزان ما در بنیاد شهید زحماتی می کشند اما توقع ما از آن ها خدمات رسانی بیشتر به ایثارگران است.
نماینده نهم و دهم مجلس شورای اسلامی در پایان در پاسخ به این سوال که چرا وقتی قانون تصویب می شود در اجرا گفته می شود کمبود اعتبارات وجود دارد خاطرنشان کرد: اگر قانون را به گونه ای شفاف و محکم تصویب کنیم حتماً موانع و مسائل مختلف پیش رو ازجمله موانع مالی که ممکن است وجود داشته باشد در هنگام اجرا برداشته خواهد شد.


فاش نیوز
عضویت در کانال تلگرام تبیان
پخش زنده شبکه های تلوزیون از وبسایت تبیان

“);
$(“div[id=” + MessageType + “]”).slideDown(500).delay(3000).slideUp(500);
}
});
function Clickheretoprint() {
var s = ‘MainComponents/printpage.htm’;
s = ‘/’ + s + ”;
window.open(s, “”, “Width=700,height=600,ScrollBars=1, resizable =0”);
}
function SendToWall() {
var type = “1”;
var id = “”;
id = “341100”;
if (id == “”) id = “341100”;
$.ajax({
type: “POST”,
url: “/webservices/Socialnetwork_v2/Service.asmx/SendToWall”,
data: “{ ID:” + id + “, Type:” + type + “}”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (recdata) {
var i = recdata.d;
if (i == -1) ShowMessage(“warning”, “لطفاً ابتدا در سیستم شناسایی شوید.”);
else if (i == -2) ShowMessage(“success”, “شما عضو شبکه اجتماعی تبیان نمی باشید.”);
else if (i >= 0) ShowMessage(“success”, “ارسال به شبکه اجتماعی تبیان با موفقیت انجام شد.”);
},
error: AjaxFailed
});
function AjaxFailed(result) {
ShowMessage(“error”, “برای ارسال لطفا ابتدا به شبکه اجتماعی تبیان بپیوندید.”);
}
function ShowMessage(MessageType, MessageText) {
var w = ($(window).width() / 2) – 200;
$(“body”).append(“

” + MessageText + “

“);
$(“div[id=” + MessageType + “]”).slideDown(500).delay(3000).slideUp(500);
}
}

آیرنگ. ارائه دهنده مطالب و مفید کاربردی بصورت روزمره می باشد. این وب سایت مطالبی را که ممکن است برایتان جالب و خواندنی باشد را از بهترین و معتبرترین منابع جمع آوری نموده و در اختیار شما قرار می دهد. برای دستیابی به سایر قسمتهای سایت و مطالب سرگری می توانید از منوهای سایت استفاده نمایید و یا از صفحه اصلی سایت استفاده نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *