خانه / مطالب مفید / گزارش آیرنگ: عکس دیده نشده از فرمانده لشکر عاشورا در دمای زیر ۱۵ درجه

گزارش آیرنگ: عکس دیده نشده از فرمانده لشکر عاشورا در دمای زیر ۱۵ درجه


عکس دیده نشده از فرمانده لشکر عاشورا در دمای زیر ۱۵ درجه

این عکس در منطقه ماووت عراق و در جریان عملیات «بیت المقدس ۲» از سردار شریعتی گرفته شده است.

بخش فرهنگ پایداری تبیان
title

 سردار «امین شریعتی» فرمانده لشکر 31 عاشورا بعد از شهید «مهدی باکری» است. وی به قدری به شهید باکری علاقه و ارادت داشت که حتی بعد از شهادتش، زمانی که فرماندهی لشکر عاشورا را بر عهده گرفت، تا مدت‌های نامه‌ای را از طرف خودش امضا نمی‌کرد و امضا می‌زد «از طرف آقامهدی باکری».

از این سردار عاشورایی، عکسی دیده نشده به خبرگزاری فارس رسیده است که این عکس در منطقه ماووت عراق، ارتفاعات الاقلو و در جریان عملیات «بیت المقدس 2 » در دی ماه سال 1366 گرفته شده است. به گفته محققان جنگ در آن برهه از زمان گاهی دمای هوا به 20 درجه زیر صفر می‌رسید.

سردار امین شریعتی در این منطقه وضو گرفته است؛ یکی از کارهای شایسته وی این بود که هر جا صدای اذان را می‌شنید، همان جا باید نمازش را اقامه می‌کرد حتی در وسط جاده.


منبع: خبرگزاری فارس

آیرنگ. ارائه دهنده مطالب و مفید کاربردی بصورت روزمره می باشد. این وب سایت مطالبی را که ممکن است برایتان جالب و خواندنی باشد را از بهترین و معتبرترین منابع جمع آوری نموده و در اختیار شما قرار می دهد. برای دستیابی به سایر قسمتهای سایت و مطالب سرگری می توانید از منوهای سایت استفاده نمایید و یا از صفحه اصلی سایت استفاده نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *