خانه / مطالب مفید / گزارش آیرنگ: معاون در خانه شهید علی هاشمی

گزارش آیرنگ: معاون در خانه شهید علی هاشمی


معاون در خانه شهید علی هاشمی

معاون پارلمانی رئیس جمهور که دیروز به اهواز سفر کرد، در منزل شهید علی هاشمی حضور یافت.

بخش فرهنگ پایداری تبیان
معاونی در خانه شهید علی هاشمی
در این عملیات نیروهای اسلام موفق شدند با انهدام وسیع نیروها و تانک های دشمن، فاتحانه وارد شهر شده و مدافعان جان بر کف شهر را در آغوش بگیرند. بدین گونه شهر سوسنگرد، به «شهر عاشقان شهادت» اشتهار یافت

حسینعلی امیری که برای شرکت و سخنرانی در مراسم سالگرد شکست حصر سوسنگرد به استان خوزستان سفر کرده است، شامگاه دیروز سه شنبه با حضور در منزل شهید علی هاشمی با خانواده این شهید دیدار کرد.

امیری قرار است امروز در مراسم سالروز شکست حصر سوسنگرد در این شهر سخنرانی کند. در این مراسم که با حضور جمعی از مقامات محلی، امام جمعه دشت آزادگان، فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس برگزار می شود، از فاتحان عملیات سوسنگرد نیز تجلیل خواهد شد.

عملیات شکست حصر سوسنگرد که در محاصره کامل نیروهای متجاوز بعثی قرار داشت در آبان ماه 1359 و با شرکت رزمندگان لشکر 92، سپاه پاسداران، بسیجیان، جهاد سازندگی و نیروهای ستاد جنگ های نامنظم شهید چمران و با حمایت هوانیروز آغاز شد و پس از چند روز نبرد شدید، سرانجام در روز 26 آبان سوسنگرد قهرمان از محاصره درآمد. در این عملیات نیروهای اسلام موفق شدند با انهدام وسیع نیروها و تانک های دشمن، فاتحانه وارد شهر شده و مدافعان جان بر کف شهر را در آغوش بگیرند. بدین گونه شهر سوسنگرد، به «شهر عاشقان شهادت» اشتهار یافت.

بازید از برخی مناطق عملیاتی جنوب کشور، تجلیل از خانواده های معظم شاهد و ایثارگر و حضور در مرز چزابه که این روزها و در آستانه اربعین حسینی شاهد حضور انبوه عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) برای عزیمت به کربلا است از دیگر برنامه های سفر دوروزه معاون امور مجلس ریاست جمهوری در سفر به خوزستان است.

شهید هاشمی در سال 1367 در جزیره مجنون به شهادت رسید و پیکر مطهرش پس از 22 سال کشف و در سال 1389 در اهواز به خاک سپرده شد. وی به دلیل آشنایی با مناطق عملیاتی خوزستان، نقش مهمی در موفقیت های رزمندگان اسلام در این مناطق داشت.


منبع: مهر

آیرنگ. ارائه دهنده مطالب و مفید کاربردی بصورت روزمره می باشد. این وب سایت مطالبی را که ممکن است برایتان جالب و خواندنی باشد را از بهترین و معتبرترین منابع جمع آوری نموده و در اختیار شما قرار می دهد. برای دستیابی به سایر قسمتهای سایت و مطالب سرگری می توانید از منوهای سایت استفاده نمایید و یا از صفحه اصلی سایت استفاده نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *