خانه / مطالب مفید / گزارش آیرنگ: ۴ هزار و ۳۰۱ دقیقه با ایثار و شهادت

گزارش آیرنگ: ۴ هزار و ۳۰۱ دقیقه با ایثار و شهادت


4 هزار و 301 دقیقه با ایثار و شهادت

دبیرکل نخستین اجلاسیه ملی 4 هزار شهید استان گلستان از تهیه و تولید 4 هزار و 301 دقیقه برنامه تلویزیونی با موضوع ایثار و شهادت در این استان خبر داد.

بخش فرهنگ پایداری تبیان
۴ هزار و ۳۰۱ دقیقه با ایثار و شهادت

«سردار رحمت الله صادقی» دبیرکل نخستین اجلاسیه ملی 4 هزار شهید استان گلستان در آئین اختتامیه نخستین اجلاسیه ملی چهار هزار شهید استان گلستان که با حضور علی لاریجانی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی گلستان آغازشده است، اظهار کرد: تولید برنامه های تلویزیونی با موضوع ایثار و شهادت 4 هزار و 301 دقیقه و 9 هزار و 35 دقیقه برنامه رادیویی انجام گرفت.

سردار صادقی تعداد شهدای اهل سنت را 600 شهید از چهار هزار شهید استان گلستان برشمرد و این مهم را مصداق وحدت دانست و تصریح کرد: مهم ترین سرفصل افتخارات این استان، از سال های 1341 و 1342 آغاز می شود و مردم به فرمان امام راحل و هدایت مقام معظم رهبری، حماسه های بزرگی ازجمله قیام 5 آذر را آفریدند

وی از برگزاری یک هزار و 400 یادواره شهدا در سطوح مختلف بخش، شهرستان و پایگاه های مقاومت بسیج در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: اسطوره های جهاد و پایداری با بصیرتی عمیق، ایمانی راسخ و همتی بلند درصحنه های انقلاب اسلامی به ویژه در دوران 8 سال دفاع مقدس جانانه حاضر شدند و با نثار جان، مال و هستی خود به دفاع از انقلاب اسلامی پرداختند و طلایه داران عرصه ایثار و شهادت شدند.
دبیرکل نخستین اجلاسیه ملی 4 هزار شهید استان گلستان گفت: این استان جمعیتی بالغ بر یک میلیون و 900 هزار نفر است که 60 درصد تشیع و 40 درصد تسنن هستند اقوام با لهجه های مختلف از لر، ترک، کرد، بلوچ، سیستانی در کمال وحدت در نظام اسلامی و در سایه مقام معظم رهبری به معاش و تولید مشغول هستند.
سردار صادقی تعداد شهدای اهل سنت را 600 شهید از چهار هزار شهید استان گلستان برشمرد و این مهم را مصداق وحدت دانست و تصریح کرد: مهم ترین سرفصل افتخارات این استان، از سال های 1341 و 1342 آغاز می شود و مردم به فرمان امام راحل و هدایت مقام معظم رهبری، حماسه های بزرگی ازجمله قیام 5 آذر را آفریدند.
به گفته وی؛ واقعه 5 آذر گرگان به تازگی به عنوان یکی از رویدادهای شاخص استان گلستان در تقویم ملی به ثبت رسیده است.
دبیرکل نخستین اجلاسیه ملی 4 هزار شهید استان گلستان با اشاره به نقش موثر مردم استان درصحنه های مختلف دفاع از انقلاب اسلامی ابراز کرد: میلیاردها ریال کمک نقدی و هزاران تن انواع کالا به رزمندگان و صدها دستگاه ماشین آلات مهندسی به مناطق عملیاتی از استان گلستان ارائه شد.
سردار صادقی با اشاره به اینکه راه جهاد و شهادت همواره باز بوده است، گفت: ده ها شهید و جانباز در عرصه های امنیتی، تروریستی و مبارزه با مواد مخدر از استان گلستان تقدیم انقلاب شد و 49 شهید در فاجعه منا و 10 شهید مدافع حرم از استان گلستان بودند.
وی بیان کرد: 2 هزار و 333 شهید بسیجی و پاسدار در استان گلستان وجود دارد، یک هزار و 257 شهید ارتش، 277 شهید نیروی انتظامی، 66 شهید ترور و 49 شهید منا در استان داریم، آنچه امروز برداشت می کنیم ثمره تلاش هایی است که حدود ده سال از کنگره و شورای سیاست گذاری استان در دو سال انجام شده است.
دبیرکل نخستین اجلاسیه ملی 4 هزار شهید استان گلستان با اشاره به اینکه سرگذشت پژوهی 3 هزار و 929 شهید استان انجام شده است، از تهیه 45 هزار برگ سند، 55 هزار قطعه ژس، یک هزار و 100 فیلم، 2 هزار و یک فایل تصویری خبر داد.
سردار صادقی با اشاره به اینکه 117 کتاب در قالب تاریخ، شعر، داستان، خاطره و رمان در حوزه های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهیه و تدوین شده است، ابراز کرد: 10 اثر با موضوع انقلاب و 6 اثر با موضوعات راهبردی دفاع مقدس، سرداران، امیران و عملیات های دوران دفاع مقدس تألیف شده است.
وی تهیه 42 طرح پژوهشی، 66 پایان نامه، حمایت از 6 پایان نامه در حوزه ادبیات مقاومت و پایداری را از مهم ترین دستاوردهای این حوزه یادکرد.
سردار صادقی گفت: تجلیل و تکریم از مقام شهدا و خانواده های آنان نسبت به دیدار با خانواده های شهید و 500 جانباز بالای 70 درصد استان از شهریورماه در حال اجرا بوده است.


منبع: بدریون

آیرنگ. ارائه دهنده مطالب و مفید کاربردی بصورت روزمره می باشد. این وب سایت مطالبی را که ممکن است برایتان جالب و خواندنی باشد را از بهترین و معتبرترین منابع جمع آوری نموده و در اختیار شما قرار می دهد. برای دستیابی به سایر قسمتهای سایت و مطالب سرگری می توانید از منوهای سایت استفاده نمایید و یا از صفحه اصلی سایت استفاده نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *